InnoTEAM Hakkında


InnoTEAM Nedir?

Doğu Marmara Bölgesi’ndeki (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova) işletmelerin inovasyon yönetimi becerisinin ölçüldüğü, değerlendirildiği ve geliştirildiği bir yarışma sistemidir.

InnoTEAM’in Amacı

Bölgedeki işletmelerde inovasyon yönetimi farkındalığının artırılması, inovatif işletmelerin tespit ve teşvik edilmesi, bu işletmelerin inovasyon yönetimi becerilerinin geliştirilmesidir.

InnoTEAM’in Kapsamı

İki aşamalı bir değerlendirme ve elemenin ardından, firmalara atanan mentör, inovasyon uzmanları ve firma ile oluşturulacak takımların yapacağı çalışmalar sonucunda en çok gelişmeyi gösteren firmaların jüri tarafından belirlendiği bir süreci kapsamaktadır.

 

Kimler Başvurabilir?

InnoTEAM yarışmasına katılabilmek için Firmanın;

  Faaliyet/üretim alanının Doğu Marmara Bölgesi’nde (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova) olması,

  Kuruluşundan itibaren en az 2 yılı tamamlamış olması,

  Çalışan personel sayısının en az 10 en çok 1000 kişiden oluşması ve yıllık net satış hasılatının 200.000.000 TL’yi aşmaması koşullarını taşıması gerekmektedir.

InnoTEAM Süreci

InnoTeam Yarışması Şubat 2017’de Başvuru ile başlayıp, Aralık 2017’de finalist firmaların belirlenmesi ile tamamlanacaktır.

1. AŞAMA: BAŞVURU

  1. 06 Şubat 2017-17 Mart 2017 tarihleri arasında InnoTEAM web sayfası üzerinden 23.59’a kadar “Başvuru Formu” doldurularak başvuru yapılır.
  2. Başvuru sürecinde firmaları bilgilendirmek amacıyla web sayfasında ilan edilecek olan tarih ve yerde teknik yardım masaları kurulacaktır.
  3. Yapılan başvuru, ajans uzmanları ve inovasyon uzmanlarından oluşan “Değerlendirme Kurulunca” ön incelemeye tabi tutulur. Başvuru koşullarını taşımayan başvurular bu aşamada değerlendirme dışı bırakılır.
  4. Ön incelemenin ardından başvuru sorularına verdikleri yanıta göre Değerlendirme Kurulu tarafından en çok puanı alarak ön elemeyi geçen 30 firma internet sitesinde duyurulur.
  5. Ön incelemeyi geçemeyen firmalar, gerekçeleri yazılı şekilde belirtilerek bilgilendirilir.

2. AŞAMA: İNOVASYON YÖNETİMİ DEĞERLENDİRME ANKETİNİN UYGULANMASI

Ön elemeyi geçerek, İnovasyon Yönetimi Değerlendirme Anketi’ni (AToMIC) uygulamaya hak kazanan firmalar, tüm yarışma sürecini tamamlayacakları konusunda bir taahhütname imzalamakla yükümlüdürler.

  1. Ön elemeyi geçen 30 firma, inovasyon yönetimi konusunda uzman kişilerin konuşmacı olacağı panele katılım ve AToMIC Anketini uygulama hakkı kazanır. İnovasyon uzmanları, bu anketi nasıl cevaplayacaklarına dair firmalara eğitim verir.
  2. İnovasyon Değerlendirme Anketi, Avrupa Birliği İnovasyon Yönetimi Standardı olan CEN/TS 16555-1 standardına uygun olarak tasarlanmıştır. Ankete verilen cevaplar, özgün bir model olan AToMIC (Assessment Tool for Management of Innovation Capabilities/İnovasyon Yönetimi Yeteneği Değerlendirme Aracı) çerçevesinde değerlendirilecektir.

3. AŞAMA: FİRMA ZİYARETLERİ

4. AŞAMA: MENTÖRLÜK SÜRECİ

5. AŞAMA: JÜRİ VE ÖDÜL TÖRENİ SÜRECİ

  1. Ödül töreni öncesi jüriye 10 Finalist Firmanın tanıtım bilgileri ile Firma İlerleme Raporları iletilir.
  2. Mentör rehberliğinde her bir InnoTEAM’in bu süreçte kaydettiği ilerlemeye ilişkin hazırladığı sunumlar jüriye sunulur.
  3. Jürinin değerlendirmesinin ardından finale kalan firmalara “En İyi InnoTEAM Ödülü”, “Jüri Özel Ödülü” ve “Kategori Ödülleri” verilir.

 

AToMIC AnketiInovasyon Yönetimi Değerlendirme Anketi’ni (AToMIC) doldurmak için tıklayınız

Tanıtım Video

poster
InnoTEAM Animasyon
00:00
--
/
--


Etkinlik Takvimi

«
»
PSÇPCCP
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

 

Panelistler

İffet İyigün Meydanlı

FARPLAS

Ar-Ge İnovasyon Direktörü

Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliğinden lisans, ve Portland State University’den mühendislik yönetimi alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir. Arçelik A.Ş. Ar-Ge bölümünün kuruluşunda bulunmuş, 20 yılı aşan bir süre Ar-Ge yönetimi konusunda farklı çalışmalar yürütmüştür. Bu dönemde, TÜBİTAK Vizyon 2023 Makina-Malzeme paneli çalışmalarına katılan Meydanlı, MÜDEK (Mühendislik Değerlendirme ve Akreditasyon) gönüllü değerlendiricilerindendir. 2014-2016 yılları arasında Arçelik İnovasyon Direktörlüğünün kuruluşunda bulunan Meydanlı, kurum içi girişimcilik ve açık inovasyon konularında çalışmıştır. 2016 Aralık’tan bu yana Farplas İnovasyon ve Ar-Ge Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Dr. Hüseyin Güler

Kastamonu Entegre Ağaç San. Tic. A.Ş.

Strateji ve İş Geliştirme Direktörü

15 yılı aşkın süredir telekomünikasyon, otomotiv, kamu, STK yönetimi ve ağaç bazlı panel sektörlerinde değişik görevlerde bulunan Dr.Hüseyin Güler 11 yıllık yönetim ve liderlik tecrübesine sahip olup sırasıyla TURKCELL’de pazarlama uzmanı, TOFAŞ’ta ürün geliştirme uzmanı, TÜBİTAK’ta 7.Çerçeve Programı Ulusal Koordinatörü ve İnovasyon Politikaları Daire Başkanı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, Kastamonu Entegre A.Ş.’de Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yaptı. Halen, Kastamonu Entegre AŞ’deki görevine devam etmekte olan Dr. Güler, Birleşmiş Milletler’in Bilimsel ve Teknolojik Gelişim Komitesi, OECD’nin Bilim ve Teknoloji Politikaları Komitesi ve İnovasyon Politikaları Çalışma Grubu’nda, AB Komisyonu’nun Ortak Araştırma Merkezleri Guvernörler Kurulu, Avrupa Araştırma Alanı Komitesi ve Ar-Ge’nin Uluslararasılaştırılması Çalışma Grubu’nda ülkemizi temsil etmiştir. Bursa merkezli ULUTEK Teknopark A.Ş. ve BTSO Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulunmuş olup, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yürütülen İnovasyon Odaklı Mentörlük Programı Danışma Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. ODTÜ’den inovasyon ağları konusunda doktora derecesine sahip olan Güler’in inovasyon ekonomisi alanında yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Birol Büyüksivri

ASAŞ Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş

İK ve Stratejik Planlama Direktörü

İTÜ İşletme Mühendisliği mezunu olan Birol Büyüksivri, daha sonra Turquality programı desteğindeki Sabancı Üniversitesi Pre-MBA Programını tamamlamıştır. Otomotiv Yan Sanayi Sektöründe Üretim Planlama Sorumluluğu ile başlayan kariyerinde Üretim Sistemleri Müdürlüğü, Üretim ve Bakım Müdürlüğü, Fabrika Müdürlüğü görevlerinden sonra İnci Akü A.Ş.’de Teknik Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2014 yılından bu yana Asaş Alüminyum San ve Tic A.Ş’nin tüm iş merkezlerinde Arge operasyonlarının yanında Strateji, Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları operasyonlarından da sorumludur. İngilizce bilen Birol Büyüksivri evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haberler / Duyurular

 

 

InnoTEAM Yarışmasında Mentörlük Hizmeti Almaya Hak Kazanan 10 Firma Belli Oldu…

InnoTEAM Yarışmasında Mentörlük Hizmeti Almaya Hak Kazanan 10 Firma Belli Oldu…

6 Şubat 2017’de Doğu Marmara Bölgesi’ndeki KOBİ’lerinin inovasyon kapasitelerini geliştirmek amacıyla ilan edilen “InnoTEAM Yarışmasının” ilk aşaması olan firmaların mevcut durumlarının değerlendirilmesi süreci tamamlandı. Bu süreçte, inovasyon yönetimi yetkinliği konusunda hangi kriterlere göre ve nasıl değerlendirme yapılacağına ilişkin, firmalara Sabancı Üniversitesi İnovasyon Uzmanları tarafından eğitim verildi. Eğitimin ardından, firmalar Avrupa Birliği İnovasyon Yönetimi Standardına (CEN/TS […]

DEVAMINI OKU
InnoTEAM İnovasyon Yönetimi Değerlendirme Anketi (AToMIC) Saha Ziyaretleri Devam Ediyor

InnoTEAM İnovasyon Yönetimi Değerlendirme Anketi (AToMIC) Saha Ziyaretleri Devam Ediyor

Firmaların inovasyon yönetimi konusunda mevcut durumlarını ölçmek, eksik olan ve geliştirilmeye açık noktalarını tespit etmek amacıyla ilk aşamayı geçen firmalara, Avrupa Birliği İnovasyon Yönetimi Standardına (CEN/TS 16555-1) uygun olarak tasarlanan İnovasyon Yönetimi Değerlendirme Anketi (AToMIC) uygulandı. InnoTEAM web sayfasından (http://innoteam.marka.org.tr/) erişilerek firmalar tarafından online olarak doldurulan anket verilerini yerinde incelemek ve firma geri bildirim raporları […]

DEVAMINI OKU
InnoTEAM İnovasyon Yönetimi Değerlendirme Anket (AToMIC) Eğitimi Düzenlendi

InnoTEAM İnovasyon Yönetimi Değerlendirme Anket (AToMIC) Eğitimi Düzenlendi

İlk Aşamayı Geçen Firmalara İnovasyon Yönetimi Değerlendirme Anket Eğitimi Düzenlendi Doğu Marmara Bölgesi’ndeki (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova) KOBİ’lerin inovasyon yönetimi becerisini geliştirmek amacıyla düzenlenen InnoTEAM Yarışmasına yapılan başvuruların sonuçlanmasının ardından çalışmalara hızla başlandı. Yarışmanın ilk aşaması, firmaların inovasyon yönetimi konusunda mevcut durumlarını ölçmek, eksik olan ve geliştirilmeye açık noktalarını tespit etmek amacıyla firmalara […]

DEVAMINI OKU
2017 Yılı InnoTEAM Yarışması Başvuru Sonuçları

2017 Yılı InnoTEAM Yarışması Başvuru Sonuçları

Doğu Marmara KOBİ’lerinin inovasyon kapasitesinin geliştirilmesi gerçekleştirilen “InnoTEAM Yarışması” 6  Şubat 2017’de ilan edilmiştir. Yarışmanın amacı; bölgedeki işletmelerde inovasyon yönetimi farkındalığının artırılması, inovatif işletmelerin tespit ve teşvik edilmesi ile bu işletmelerin inovasyon yönetimi becerilerinin geliştirilmesidir. Bölgedeki KOBİ’lerin yarışmadan azami fayda sağlayabilmesi için Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’da toplam 6 farklı noktada çözüm ortağı Sabancı […]

DEVAMINI OKU
Bolu ve Düzce’de InnoTEAM Paneli Gerçekleştirildi

Bolu ve Düzce’de InnoTEAM Paneli Gerçekleştirildi

Doğu Marmara KOBİ’lerinin İnovasyon Kapasitesinin Geliştirilmesi InnoTEAM Yarışmasına Başvurular Devam Ediyor MARKA tarafından hazırlanan Doğu Marmara 2014-2023 Bölge Planı ve Bölgesel İnovasyon Stratejisi’nde yer alan ortak stratejilerden biri inovasyon yönetimi danışmanlığının geliştirilmesi olarak tanımlanmıştır. Bu stratejiden yola çıkarak bölgedeki işletmelerin inovasyon yönetimi konusunda bilinçlendirilmesi ve inovasyon kapasitelerinin artırılması amacıyla düzenlenen “Doğu Marmara KOBİ’lerinin İnovasyon Kapasitesinin […]

DEVAMINI OKU
Gebze ve Yalova’da InnoTEAM Paneli Gerçekleştirildi

Gebze ve Yalova’da InnoTEAM Paneli Gerçekleştirildi

Doğu Marmara KOBİ’lerinin İnovasyon Kapasitesinin Geliştirilmesi InnoTEAM Yarışmasına Başvurular Devam Ediyor. MARKA tarafından hazırlanan Doğu Marmara 2014-2023 Bölge Planı ve Bölgesel İnovasyon Stratejisi’nde yer alan ortak stratejilerden biri inovasyon yönetimi danışmanlığının geliştirilmesi olarak tanımlanmıştır. Bu stratejiden yola çıkarak bölgedeki işletmelerin inovasyon yönetimi konusunda bilinçlendirilmesi ve inovasyon kapasitelerinin artırılması amacıyla düzenlenen “Doğu Marmara KOBİ’lerinin İnovasyon Kapasitesinin […]

DEVAMINI OKU

İletişim


Doğu Marmara Kalkınma Ajansı İletişim

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Kocaeli Yatırım Destek Ofisi – Gebze İrtibat Bürosu Sakarya Yatırım Destek Ofisi
Adres

Yenişehir Mah. Demokrasi Cad. No:72/A 41050 İzmit / KOCAELİ

Adres
Güzeller Mah. Kavak Cd. No:3
Gebze Ticaret Odası (6.Kat) Gebze/KOCAELİ
Adres
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Sakarya Mah. No: 19 Arifiye-SAKARYA
İrtibat Kişisi İrtibat Kişisi İrtibat Kişisi
Hüseyin Özgür ÜNSAL Eray CAVLAK Refik ÖZKORKMAZ
Telefon +90 (262) 332 0144-103-159-175 Telefon +90 (262) 332 0144-168-173-148 Telefon +90 (262) 332 0144-170-172-102-104
Fax +90 (262) 332 0145 Fax +90 (262) 332 0145 Fax +90 (262) 332 0145
Mail h.ozgurunsal@marka.org.tr Mail eraycavlak@marka.org.tr Mail refikozkorkmaz@marka.org.tr

 

Düzce Yatırım Destek Ofisi Bolu Yatırım Destek Ofisi Yalova Yatırım Destek Ofisi
Adres
Kültür Mah. Süleyman Kuyumcu Cad. No:11/4 Merkez-DÜZCE
Adres
Borazanlar Mahallesi D-100 Karayolu Üzeri Caddesi No: 42 14200 Merkez-BOLU
Adres
Rüstem Paşa Mah. Fatih Cad. Hürriyet Sok. No: 22/3 Merkez-YALOVA
İrtibat Kişisi İrtibat Kişisi İrtibat Kişisi
İbrahim PEHLİVAN Tolga KAYA Murat ÖZKAN
Telefon +90(262)332 0144-152-134-140 Telefon +90 (262) 332 0144-144-177-133 Telefon +90 (262) 332 0144-128-149
Fax +90 (262) 332 0145 Fax +90 (262) 332 0145 Fax +90 (262) 332 0145
Mail ibrahimpehlivan@marka.org.tr Mail tolgakaya@marka.org.tr Mail muratozkan@marka.org.tr


Sabancı Üniversitesi İnovasyon Ekibi İletişim

İrtibat Kişisi İrtibat Kişisi İrtibat Kişisi İrtibat Kişisi
Cem Emre MEMİŞ
Can KARTOĞLU
Caner PIRNAL
Kıvanç TOS
Telefon +90 (216) 483 9871 Telefon +90 (216) 483 9713 Telefon +90 (216) 483 9648 Telefon +90 (216) 483 9117
Mail cmemis@sabanciuniv.edu Mail ckartoglu@sabanciuniv.edu Mail canerpirnal@sabanciuniv.edu Mail kivanctos@sabanciuniv.edu


Sosyal Medya
İletişim Formu

İletişim